Wejście 1020
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Stacja objęta programem
Monitoringu Jakości Paliw

Zdarzenie na drodze krajowej nr 62

Dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 7 rano, nieopodal naszej stacji na skrzyżowaniu dróg Radziejowskiej i Tryszczyńskiej miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie drogowe.

Kierująca pojazdem VW Bora młoda kobieta, jadąca od strony Radziejowa, nie dostosowała prędkości do panujących trudnych warunków drogowych, co doprowadziło do wypadnięcia pojazdu z drogi na łuku, co w rezultacie poskutkowało dachowaniem. Z tego co wiemy, kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Szczęście w nieszczęściu, że akurat w momencie wypadku nikt nie jechał Szosą Tryszczyńską w stronę miasta, gdyż VW Bora przeleciał akurat w miejscu, gdzie pojazdy zatrzymują się aby ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym od strony Radziejowa. Gdyby w tym momencie ktoś stał przed skrzyżowaniem, zostałby staranowany.

Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że mimo znaków informujących o terenie zabudowanym i ograniczeniu prędkości, większość kierowców jadących właśnie od strony Radziejowa, nie respektuje przepisów i pędzi po tym łuku znacznie przekraczając prędkość. Czasem trudno nawet wyjechać z ulicy Grodzkiej w kierunku miasta. Kilkakrotnie zdarzyło mi się zostać obtrąbionym przez jakiś samochód który "musiał chamować".

Może te fakty i to zdarzenie skłoni władze naszego miasta to ponownego przemyślenia planów budowy nowego skrzyżowania w tym miejscu. Były przecież plany budowy ronda, co jednak przekreśliła władza poprzedniej kadencji. Przebudowa tego skrzyżowania na pewno przyczyniłaby się do poprawy bezpieczeństwa ruchu.

TUTAJ Zobacz zdjęcia

[MJ]
 


Odwiedź nas na Facebooku